جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

کشف نوعی کوتوله قهوه‌ای با آسمان‌ سرخرنگ

  تیمی از محققان «مرکز تحقیقات فیزیک نجومی» دانشگاه هارتفوردشایر، کوتوله‌ای قهوه‌ با آسمان‌های قرمزرنگ نامعمول را کشف کرده‌اند.

   کوتوله‌های قهوه‌ای بین ستارگان و سیارات قرار دارند؛ آنها بیش از آن بزرگ هستند که سیاره در نظر گرفته شوند با این حال، دارای ماده کافی برای همجوشی هیدروژن در هسته‌هایشان برای تبدیل‌شدن به ستاره نیز نیستند. این اجرام کیهانی اغلب «ستارگان ناکام» نام دارند، زیرا دارای منبع انرژی درونی نبوده و بنابراین، سرد و بسیار کم‌نور هستند و در طول زمان به خنک‌شدن ادامه می‌دهند.

  کوتوله قهوه‌ای جدید موسوم به ULAS J222711-004547 به دلیل ظاهر بی‌نهایت سرخرنگش در مقایسه با کوتوله‌های قهوه‌ای نرمال، رصد شد. مشاهدات بیشتر با بهره‌گیری از «تلسکوپ بسیار بزرگ» شیلی و استفاده از شیوه تحلیل داده‌ها نشان داد دلیل این سرخی بیش از اندازه، حضور لایه بسیار ضخیمی از ابرها در جو فوقانی‌تر آن است.

  فردریکو موراکو، رهبر تیم تحقیقاتی از دانشگاه هارتفوردشایر، گفت: ابرهای ضخیم این نوع کوتوله قهوه‌ای تقریبا از غبار معدنی مانند انستاتیت و سنگ سنباده تشکیل شده‌اند و ما موفق به کشف حضور این ابرها و همچنین تخمین‌زدن اندازه دانه‌های غبار آن‌ها شدیم.


  این مطلب تا کنون 15 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 23 بهمن 1392
  منبع
  برچسب ها : قهوه‌ای ,کوتوله ,کوتوله قهوه‌ای ,دانشگاه هارتفوردشایر، ,
  کشف نوعی کوتوله قهوه‌ای با آسمان‌ سرخرنگ

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر